Jdi na obsah Jdi na menu
 


princ William, vévoda z Cambridge

29. 4. 2011

250px-prince_william_of_wales_raf.jpgPrinc William, vévoda z Cambridge, jméno se všemi tituly Jeho královská výsost princ William Arthur Philip Louis, vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu, baron Carrickfergusu [1], rytíř Podvazkového řádu, magistr umění (* 21. června 1982) je nejstarší syn Charlese, prince z Walesu a jeho první manželky princezny Diany. Jde o druhého dědice v pořadí na britský trůn a trůny ostatních členů Commonwealthu. Je také prezidentem Britské fotbalové asociace.

Dne 16. listopadu 2010 oznámilo sídlo rodiny následníka trůnu Clarence House ležící blízko Buckinghamského paláce zasnoubení prince Williama s dlouholetou přítelkyní Kate Middletonovou. Dne 23. listopadu pak bylo určeno datum svatby, která proběhla 29. dubna 2011 ve Westminsterském opatství.

Narodil se 21. června 1982 v nemocnici Sv. Marie v Paddingtonu v Západním Londýně. Jako syn prince z Walesu se stal druhým následníkem britského trůnu. Oficiálně je oslovován "Jeho královská výsost princ William z Walesu". Jako dítě ho ale jeho rodiče oslovovali Wombat, Camel nebo Wills.

Byl pokřtěn 4. srpna 1982 (na 82. narozeniny své prababičky královny matky arcibiskupem z Canterbury v Buckinghamském paláci. Celkem má šest kmotrů, mj. královnina sestřenice princezna Alexandra nebo bývalý řecký král Konstantin II.

Přes svého dědečka z matčiny strany je potomek krále Karla II. a krále Jakuba II.. Pokud se William stane králem, bude prvním britským králem od královny Anny, který pochází z rodu Karla I.

Má mladšího bratra prince Harryho, který se narodil 15. září 1984.

Své první oficiální veřejné vystoupení si odbyl během návštěvy Cardiffu 1. dubna 1991. Po přistání šel se svými rodiči do cardiffské katedrály, kde se po prohlídce podepsal do návštěvní knihy.

Podporuje fotbalový klub Aston Villa FC.

Navštěvoval nezávislé školy v jižní Anglii. Na střední školu chodil, jako většina členů britské královské rodiny, na prestižní Eton College, kde studoval zeměpis, biologii, matematiku a dějiny umění na A-level. Byl také fotbalovým kapitánem.

Jako většina mladých Britů si po ukončení studia na Etonu vzal rok přestávky (angl. tzv. gap year). Stal se členem britské armády a účastnil se cvičení v Belize. Část tohoto roku strávil také v jižním Chile jako dobrovolník organizace Releigh International, která pomáhá mladým lidem najít jejich celý potenciál. Obrázky, jak princ William čistí záchody, obletěly celý svět.

Po roční pauze začal v roce 2001 navštěvovat Univerzitu sv. Ondřeje ve Fife ve Skotsku. Promoval v roce 2005. Nejdříve byla jeho oborem historie umění, pak to ale změnil na zeměpis. William získal titul Master of Arts. Získal největší akademická ocenění, jaká kdy některý následník britského trůnu získal. Na univerzitě užíval jméno William Wales.

V 21 letech se jako druhý následník trůnu stal státním kancléřem (ten má za úkol zastupovat monarchu, když je v zahraničí). Poprvé takto sloužil, když byla královna na státní návštěvě v Nigérii v roce 2003.

V červenci 2005 poprvé reprezentoval královnu, jako královnu Nového Zélandu na oslavách konce druhé světové války na Novém Zélandu.

Princ je od května 2006 prezidentem anglické fotbalové asociace.

Jako mnoho jeho předchůdců se William rozhodl sloužit v Britské armádě. 15. prosince 2006 graduoval z Royal Military Academy Sandhurst.

V roce 2005 začala média probírat princův dlouhodobý vztah s jeho přítelkyní Kate Middletonovou, jeho spolužačkou z univerzity, se kterou se začal stýkat v listopadu nebo prosinci 2003. Nepřišlo žádné vyjádření královny ani prince z Walesu o jejích pohledech na tento vztah nebo možný sňatek.

Kate Middletonová navštívila princovo ukončení studia Royal Military Academy Sandhurst 15. prosince 2006. To bylo poprvé, co se na nějaké významné akci objevila jako host prince Williama.

14. dubna 2007 média rozšířila zprávu, že se pár rozešel na prázdninách ve Švýcarsku. V červnu 2007 se ale opět objevili spolu na večírku. V červenci se pak Middletonová zúčastnila koncertu pro Dianu ve Wembley. V srpnu pak média oznámila, že princ a jeho přítelkyně se usmířili a obnovili svůj vztah. V říjnu společně navštívili Williamova otce a jeho ženu Camillu ve Skotsku.

V říjnu 2010 se na dovolené v Keni pár zasnoubil a 29. dubna 2011 byli oddáni


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jurnal utilitas

(Josephben, 28. 5. 2022 14:55)


Jurnal Utilitas is a multi-disciplinary which has been established for the dissemination of state-of-the-art knowledge in the field of education, teaching, entrepreneurship, Administrative and management of education, administrative and management office, administrative and commercial management, economics of education, management, economics, accounting, Office administration, development, instruction, educational projects and innovations, learning methodologies and new technologies in education and learning.

universitas muhammadiyah

(Phillipkar, 28. 5. 2022 14:49)


Universitas Muhammadiyah Prof. DR. HAMKA (selanjutnya disebut UHAMKA) merupakan salah satu perguruan tinggi swasta milik Persyarikatan Muhammadiyah yang berlokasi di Jakarta.
Sebagai salah satu amal usaha Muhammadiyah, UHAMKA adalah perguruan tinggi berakidah Islam yang bersumber pada Al Quran dan As-Sunah serta berasaskan Pancasila dan UUD 1945 yang melaksanakan tugas caturdharma Perguruan Tinggi Muhammadiyah, yaitu menyelenggarakan pembinaan ketakwaan dan keimanan kepada Allah SWT., pendidikan dan pengajaran, penelitian, dan pengabdian pada masyarakat menurut tuntunan Islam.

барахолка 74 челябинск

(Arnoldadade, 27. 5. 2022 22:13)

https://mir74.ru/14830-prokuratura-predlozhila-gubernatoram-urfo-obratit.html

скважина на воду на даче

(Andreasnkr, 27. 5. 2022 13:51)

Добрый день дамы и господа!
https://drive.google.com/file/d/1Z3XEpblaCaEBdSLzZP8E22b0ZjbBT3QO/view?usp=sharing
Предлагаем Вашему вниманию интересный сайт для заказа бурения скважин на воду. Бурение скважин в Минске – полный комплекс качественных и разумных по цене услуг. Мы бурим любые виды скважин.У нас доступная ценовая политика, рассрочка на услуги и оборудование.Заказывайте скважину для воды – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! Наша сфера деятельности — проектирование и бурение скважин на воду, установка любого насосного оборудования, монтаж систем канализации всех видов, дренажей, ливневых систем и др.Миссия компании: мы добываем чистую воду – источник всего живого на Земле, и делаем ее доступной людям. Самый короткий срок, за который мы пробурили и обустроили скважину, — 1 час 36 минут. Мы ценим время своих клиентов и гордимся, что оперативность — отличительное свойство наших услуг. Мы показываем, насколько быстро и качественно может происходить бурение скважины.
Увидимся!

Law firm

(lawfirmtr, 24. 5. 2022 13:32)

Immigration Law Firm Turkey

ставки на спорт

(Davidk, 24. 5. 2022 8:53)

все о ставках на спорт марафон
есть такие кто зарабатывает на ставках на спорт
как не прогореть на ставках на спорт
советы ставкам спорт
стратеги в ставках на спорт
обозначение в ставках на спорт

https://www.nn.ru/user.php?user_id=1437023&page=blog&blog_id=3297634

Как дженерики Виагры, Сиалиса и Левитры помогают избавиться от комплексов во время секса.

(Indiafarmet, 24. 5. 2022 3:25)

Поможем Вам заниматься любовными утехами без перерыва на сон и отдых.

В такие непростые времена, в которые сейчас приходится жить, очень важно не потерять веру в себя и свою мужскую силу.
Очень многие вещи были отодвинуты на второй и третий план, в частности, сексуальные отношения.
Наша команда, как всегда на страже Вашего мужского благополучия и здоровья.
Мы не оставим Вас один на один с интимной проблемой эректильной дисфункции.
Во времена, когда от России отворачиваются Западные партнеры-ублюдки, Индия как всегда протягивает руку помощи и помогает импортозаместить оригинальные препараты Виагры, Сиалиса и Левитры "фашистского" бренда Пфайзер.
Индийские препараты аналоги Виагры - Sildenafil 100 и 200 мг, Сиалис - Тадалафил 20 и 40 мг, Levitra - Vardenafil 20 мг. в наличии в Санкт-Петербурге.
Препараты данной группы ЭД помогают безусловно и эффективно побеждать эректильную дисфункцию любого генеза, в виду психологических расстройств и проблем или физиологических, возрастных изменений - уже с первой таблетки.

Если Вы юноша старше 18 лет и боитесь первого секса, на помощь приходят дженерики Виагры или Сиалиса - страх будет повержен, а подруга будет стонать от восторга! Гарантия успеха - 100%, в противном случае 100% возврат!
Если Вы мужчина 30-50 лет, и просто планировали удивить свою жену безудержным сексом на всю ночь - Вам опять к нам. Дженерики Виагры творят чудеса!
Мужчинам за 60 - мы посоветуем взять дженерик Левитры, так как он более мягко работает и практически не имеет никаких побочных явлений в виде головной боли, покраснения лица и заложенности носа.
Также не грузит сердечно-сосудистую систему организма.
Всем глубоких оргазмов и добра!

reduslim

(Alfredcrath, 23. 5. 2022 19:39)


https://comeperdpeso.blogspot.com/2022/05/wie-kann-man-10-kg-in-einer-woche.html

Ебусь во все дыры, телки с буферами

(Evgenymwx, 22. 5. 2022 20:38)

Доброго времени суток дамы и господа
Наша предприятие предоставялет интим услуги, лучшие телки с буферами, голые письки, отборная порнушка, анал, лесбиянки, все на нашем сайте.
Наша сайт - https://sk-blagodat.ru/

Заходи и дрочи по полной !!!

дизайн сайта новосибирск

(Louisalmow, 22. 5. 2022 14:18)

https://www.w10.xyz/home.php?mod=space&uid=198668.html

Flumirex

(Nopres, 20. 5. 2022 7:11)


Very nice article, exactly what I was looking for.

курсы валют в челябинске

(Arnoldadade, 20. 5. 2022 5:19)

https://mir74.ru/page/908/

loarwany

(Glennalort, 19. 5. 2022 19:53)

https://telegra.ph/Ebony-Rides-Dick-Backwards-10-24

Crear una empresa

(HowardAlops, 18. 5. 2022 21:33)


Autonomos Pymes asesoria online slp somos una sociedad profesional de economistas y un punto de atencion a emprendedores especializados en crear empresas online en Espana. Para crear una empresa sl tan solo debes ponerte en contacto con nosotros. El coste de crear una empresa sociedad limitada online es de tan solo 290 euros mas iva incluyendo los gastos de constitucion necesarios para la empresa sl. Puedes crear una empresa en Madrid, Barcelona, valencia o en cualquier localidad de Espana.

loarwany

(BrianGoale, 16. 5. 2022 22:04)

https://vk.com/@-190587099-tiny-tit-chubby-teen-deflowered

kuhni

(JasonGrasp, 16. 5. 2022 19:09)

https://kuhnidlyadoma.ru/derevo-na-kuhne/
https://kuhnidlyadoma.ru/vybor-kuhonnoj-mebeli/
https://kuhnidlyadoma.ru/pvh-plyonka-sunfasad/
https://kuhnidlyadoma.ru/mdf-chto-za-material/
https://kuhnidlyadoma.ru/fasady-dlya-kuhni/
https://kuhnidlyadoma.ru/zakaz-mebel-dlya-kuhni/
https://kuhnidlyadoma.ru/kakuyu-kuhnyu-vybrat/
https://kuhnidlyadoma.ru/krashennyj-mdf/
https://kuhnidlyadoma.ru/kuhonnye-fasady/
https://kuhnidlyadoma.ru/mebelnye-detali-na-zakaz/
https://kuhnidlyadoma.ru/dekorativnye-nakladki/
https://kuhnidlyadoma.ru/derevyannyj-shpon/
https://kuhnidlyadoma.ru/patina-dlya-mebeli/
https://kuhnidlyadoma.ru/shponirovannye-fasady/

loarwany

(BrianGoale, 15. 5. 2022 19:08)

https://vk.com/@-190547721-gujarati-teeny-girl-fuck-her-anal

kampus profetik

(Abdulwog, 15. 5. 2022 16:02)


A university that exemplifies a prophetic attitude

loarwany

(DanielhaW, 14. 5. 2022 0:50)

https://vk.com/@-190586614-monster-dildo-pussy-gif

бурение скважин канализация

(Andreasfor, 11. 5. 2022 16:34)

Приветствую Вас товарищи!
https://drive.google.com/file/d/1Z3XEpblaCaEBdSLzZP8E22b0ZjbBT3QO/view?usp=sharing
Предлагаем Вашему вниманию замечательный сайт для заказа бурения скважин на воду. Бурение скважин в Минске – полный комплекс качественных и разумных по цене услуг. Мы бурим любые виды скважин.У нас доступная ценовая политика, рассрочка на услуги и оборудование.Заказывайте скважину для воды – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! Итак, вам нужна собственная скважина и вы решаете самостоятельно обеспечивать себя чистой водой — на своем загородном участке или на промышленном объекте в Минской области. Поздравляем с первым шагом. Но до того как мы приступим к бурению вашей скважины, вам предстоит сделать еще один выбор — решить, какая скважина у вас будет. Выбрать предстоит из двух вариантов: шнековая (до 35-40м) или артезианская (от 40м). Артезианская скважина бурится роторным способом. Этот способ бурения дороже уже по той причине, что сама скважина глубже. Цены на прохождение одного погонного метра при бурении артезианской или фильтровой скважины существенно не отличаются, однако за счет глубины конечная цена на роторное бурение выше.
Увидимся!


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76

následující »