Jdi na obsah Jdi na menu
 


princezna Michael z Kentu

30. 4. 2011

_40494239_michaelkent_pa245.jpgBaronka Marie Christine von Reibnitz se narodila 15. ledna 1945 v Karlových Varech baronu Güntherovi von Reibnitz a jeho manželce Marie Anně rozené Szapáry von Muraszombath. Mezi princezniny předky patří například Diana z Poitiers nebo Kateřina Medičejská.

V roce 1971 se Marie Christine vdala za anglického bankéře Thomase Troubridge, ale jejich manželství dlouho nevydrželo a v roce 1978 došlo k rozvodu. Měsíc po anulování sňatku se ve Vídni konal civilní sňatek, kde si vzala prince Michaela z Kentu. Královna Alžběta II jim dala souhlas se sňatkem, ale vzhledem k tomu, že Marie Christine byla rozvedená, musel se obřad konat mimo Anglii. Další podmínkou bylo, že děti musí být vychované v duchu anglikánské církve, proto papež zamítl svatbu v kostele, i přesto že Marie Christine je katolička. Po svatbě přijala jméno princezna Michaela z Kentu. Touto svatbou zároveň přišel její manžel o nárok na trůn, ovšem jejich děti už jsou opět v pořadí následníků.
Princezna Michaela a princ Michael mají celkem dvě děti: lorda Fredericka (1979) a lady Gabriellu (1981).

Princezna se věnuje psaní knih. V roce 1986 vydala knihu Crowned in a Far Country: Portraits of eight royal brides. V roce 1991 vydala knihu Cupid and the King a zatím poslední knihu nazvanou The Serpent and The Moon: two rivals for the love of a Renaissance king vydala v roce 2004.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář