Jdi na obsah Jdi na menu
 


kníže Albert a Charlene Wittstock

22. 7. 2011

První obřad, který civilní proběhl 1. července.Obřad byl civilní a kratičký, konal se v hale knížecího paláce netradičně až od 17.00 hodin. Nevěsta Charlene Wittstock dokonce dorazila jen v decentním bleděmodrém kostýmku.Ve čtyři odpoledne se otevřelo prostranství před palácem. Aby všichni mohli sledovat obřad, celá slavnostní událost se bude promítat na velkoplošné obrazovce. A v pět hodin si pár řekl ANO.

Během obřadu byla celá královská rodina velice dojata. Stefanie a Albertova mladší sestra dojetím dokonce brečely. Polibek byl velmi krátký a formální. Nevěsta měla lehce melancholický výraz, ale snažila se usmívat.

Čtyři minuty před šestou hodinou mávali novnomanželé z balkónu paláce. Po krátkém pozdravu se pár políbil znovu a zmizel v útrobách paláce. Po dvaceti minutách pár opouští palác, na nádvoří hrála hymna a princ Albert zpíval. Kolem paláce se rozhostily velkolepé oslavy svatby.

Večer se plánuje zakončit velkolepou světelnou a laserovou show, jejímž autorem je francouzský hudebník Jean Michel Jarre. V sobotu Charlene a Alberta čeká ještě církevní sňatek.

Církevní sňatek

Církevní obřad se konal o den později, tedy 2.7.2011. Svatba se konala v kostele Saint Devote.Celkem bylo pozváno 4000 hostů, jen 38 pochází z královských či knížecích rodin. Mezi svatebčany bylo 9 hlav států a 2 Češky (modelky Karolína Kurková a Tereza Maxová).

Na večerní oslavu svlékla Charlene své úžasné svatební šaty s několikametrovou vlečkou z dílny Giorgia Armaniho a oblékla si krásné elegantní koktejlky od Armaniho Privea. Všichni na ní mohli oči nechat. A nejen při jejich prvním manželském tanci.

Svatby i obřadu se zúčastnilo přibližně 450 lidí, pouze z řad VIP. 

K oltáři přivedl Charlene Wittstock po červeném koberci lemovaném pestrou bílou ozdobou její otec Mike Wittstock. Nevěstu, která na sobě neměla ani jeden šperk a očividně se velmi soustředila, doprovázelo ve svatebních šatech s několikametrovou vlečkou sedm družiček. Ženich oblékl bílou důstojnickou uniformu karabiníka.

Pár oddal monacký arcibiskup Bernard Barsi a podobně jako v pátek při civilním sňatku šla nevěstě Charlene za svědkyni její kamarádka a Albertova příbuzná Donatella Knecht de Massy. Knížeti formálně soužití potvrdil americký bratranec Christopher LeVine. Kníže měl poněkud problémy nasadit Charlene snubní prsten, nakonec se mu to ale povedlo. Charlene tento moment přešla bez rozpaků a s bravurní společenskou noblesou.

Mše zakončená náboženskou písní Ave Maria trvala celkem hodinu a půl. Pár krátce po půl sedmé hodině večerní nasedl do připraveného hybridního Lexusu LS 600 HL, aby se projel celým Monackým knížectvím.

V domech druhého nejmenšího státu světa v tu dobu propuklo pravé svatební nadšení! Na terasách i v autech vlály červenobílé vlajky Monaka, nechyběly ani symboly Jihoafrické republiky, kterou Charlene Wittstock svého času reprezentovala v plavání. Večerní program, který pro oba svatební dny představoval opravdové vyvrcholení, naplnila špičková kultura. Vystoupil známý italský tenorista Andrea Bocelli a americká sopranistka Renée Fleming. Organizátoři také přichystali i ohňostroj a taneční bál.

Nevěsta byla oblečena v bílé róbě klasického střihu s dlouhou vlečkou a s krajkami ve formě květů od Armaniho. Ženich měl na sobě bílou uniformu karabiníka.Na Charleniny šaty bylo použito 130 metrů hedvábí. Šaty ozdobilo 40 000 křišťálů od Swarovskiho, 20 000 perlových slziček a 30 000 kamínků ve zlatém odstínu.Charlenin závoj byl ze síťoviny. Diamantová ozdoba, kterou byl připnut závoj pochází z 19. století od princezny Charlotte.

Svatební kytice měla kaskádovitý tvar a byla složena z květin bílé barvy, které rostou v knížecí zahradě.kytice byla tvoře z frézií, konvalinek a orchidejí.  

Zajímavosti:

Na místě bylo 1100 reportérů.
520 policistů bylo nasazeno v ulicích k ochraně novomanželů.
26 palet šampaňského přivezli na hostinu, 1 ale záhadně zmizela.
15 květinářek se podílelo na okázalé výzdobě z růží, pivoněk, lilií a hortenzií.
Červený koberec rozvinutý před palácem měřil 550 m2.
60 kuchařů chystalo svatební hostinu.
50 kg vážil několikapatrový svatební dort.
Na zmrzlinový dezert dodalo mléko 9 krav z knížecího statku.
200 vozů značky BMW sloužilo k rozvážení hostů.
97 000 000 Kč vynaložil na svatbu monacký parlament. Kolik přispěl palác, není známo.

 

Významní hosté:

➤ Karolina Kurková (27), česká topmodelka

➤ Naomi Campbell (41), britská topmodelka

➤ Giorgio Armani (76), italský návrhář

➤ Victoria Silvstedt (36), švédská sexbomba

➤ Karl Lagerfeld (77), německý návrhář

➤ Nicolas Sarkozy (56), francouzský prezident

➤ Sir Roger Moore (83), britský herec

➤ Sergej Bubka (47), ukrajinský tyčkař

www.aha-online.cz,www.blesk.cz

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Monacká knížecí svatba

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář